A rendezvény a helyi Experience Workshop szervezésében zajlott, és különböző országból érkeztek a partneregyetemek részéről a projektet koordináló munkatársak, hogy a hosszas online előkészületek és munka után végre élőben is találkozzanak, eszmét cseréljenek, amelyre a Crazy Town nevű közösségi házban került sor. A munka során az angol, illetve a magyar nyelvű módszertani tanulmánykötet véglegesítéséről, nyelvi lektorálásáról és kiadásáról esett szó, valamint a tervezett szakmódszertani kurzusok tematikájáról, indulásáról, megvalósítási módjáról és ennek értékeléséról, a kurzus által elért fejlődés méréséről. A projekt következő lépéseit is megbeszéltük.
A projekt résztvevői láthatták a Jyväskylä-i Egyetem épületeit, az egyetemi könyvtárat és a várost.
A PUNTE célja új innovatív pedagógiai módszerek kifejlesztése, tesztelése és terjesztése, a transzverzális képességek fejlesztését szolgáló új oktatási keretrendszer kiépítése és egyfajta vizuális paradigmaváltás ösztönzése a tanárkép- és tanítóképzésben. A projekt alapja a nemrégiben kifejlesztett Poly-Universe nevű játék, amit mint technikai és módszertani eszközt az elmúlt 10 évben tanárok és diákok ezrei tesztelték különböző korcsoportokban (6-18 éves korig), több száz intézményben és rendezvényen (iskolák, matematikai fesztiválok, múzeumok) Európa-szerte. A projektnek nagysikerű elődprojektje, a PUSE (Poly-Universe in School Education), amely során ezt a játékot ismertették a különböző iskolai oktatási szinteken, már bizonyította, hogy az eszköz kiválóan alkalmas a matematika oktatására, megszerettetésére, a tanulási motiváció fejlesztésére.
A PUNTE projekt célja, hogy összegyűjtse a Poly-Universe különböző területeken történő alkalmazásának legjobb gyakorlatait és bevezesse ezeket a felsőoktatásba, a tanárképzésbe és tanítóképzésbe, ezzel ösztönözve a módszertani paradigmaváltást. Cél továbbá a sajátos nevelési igényű diákok és a különböző társadalmi háttérrel rendelkező tanulók fejlesztése a játékok segítségével.
Bár a Poly-Univerzum legkézenfekvőbb alkalmazási területe a matematika oktatás, mindenképpen interdiszciplináris megközelítést követ – olyan pedagógiai szempontok megtalálására és fejlesztésére törekszik, amelyek révén ez az eszköz számos más területen is alkalmazható: fizika, földrajz, informatika, gazdaságtan oktatásában, de a művészetekben és az irodalomoktatásban is. A portugáliai projekttalálkozó egyik fő feladata annak a módszertani gyűjteménynek a véglegesítése volt, amely különböző tantárgyakhoz, tudományterületekhez kapcsolódóan gyűjti össze a pedagógusképzésben részt vevő hallgatók számára a Poly-Univerzum játékcsaláddal végrehajtható feladatokat. Itt a fókusz az multidiszciplinaritáson és olyan készségek, képességek, kompetenciák fejlesztésén van, amelyek kulcsfontosságúak a jövő pedagógusai számára. A projekt minden oktatási szinten célként tűzi ki a jövőbeni pedagógusok kulcskompetenciáinak fejlesztését.
A három éves projekt 2020. szeptember 1. és 2023. augusztus 31. között valósul meg. Partnerek az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem (Eger), a Poly-Universe Kft. (Szokolya), a Partiumi Keresztény Egyetem, a Selye János Egyetem (Révkomárom), a Szabadkai Műszaki Főiskola, a finnországi Experience Workshop, a portugál Universidade da Coimbra, és a Johannes Kepler University, Linz (Ausztria). A projektet koordináló intézmény, az egri Eszterházy Károly Tudományegyetem és a hat további egyetem, köztük a Partiumi Keresztény Egyetem, a pedagógusképzés teljes spektrumát lefedik.