A rendezvény a helyi Szabadkai Műszaki Szakfőiskola (Visoka tehnička škola strukovnih studija Subotica) szervezésében zajlott, és különböző országokból érkeztek a partneregyetemek részéről a projektet koordináló munkatársak, hogy a hosszas online előkészületek és munka után végre élőben is találkozzanak, eszmét cseréljenek. A szakfőiskolán zajló munka során az elmúlt tanévben megjelent angol nyelvű módszertani tanulmánykötet magyar változatáról, annak lektorálásáról és kiadásáról esett szó, valamint az elmúlt tanév során beindított szakmódszertani kurzusok nyilvánossá tételéről, értékeléséről, a kurzus hatékonyságának, hasznosságának méréséről, illetve a módosításokról tanácskoztak. A projekt következő lépéseit is megbeszélték, a jó gyakorlatok összegyűjtését a következő tanév során, és a következő tanácskozás, valamint a projekt zárókonferenciájának helyszínéről egyeztettek.
A projekt résztvevői betekintést nyerhettek a szakfőiskola és a város életébe, az éppen zajló interetnikus fesztivál pillanataiba, valamint Szabadka és környékének szépségeit is megtekinthették.
A három éves PUNTE projekt 2020. szeptember 1. és 2023. augusztus 31. között valósul meg. Partnerek: az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem (Eger), a Poly-Universe Kft. (Szokolya), a Partiumi Keresztény Egyetem, a Selye János Egyetem (Révkomárom), a Szabadkai Műszaki Főiskola, a finnországi Experience Workshop, a portugál Universidade da Coimbra, és a Johannes Kepler University, Linz (Ausztria). A projektet koordináló intézmény, az egri Eszterházy Károly Tudományegyetem és a hat további egyetem, köztük a Partiumi Keresztény Egyetem, a pedagógusképzés teljes spektrumát lefedik.