Tudománytörténeti premier a PKE-n! Bemutatták Magyarország Nemzeti Atlaszának új köteteit

ROEN
Tudománytörténeti premier a PKE-n! Bemutatták Magyarország Nemzeti Atlaszának új köteteit
Az eseményre 2024. november 21-én, a kolozsvári és budapesti bemutatót megelőzően került sor .
  1. november 21-én került sor Magyarország Nemzeti Atlasza három új kötetének premier előtti bemutatójára a Partiumi Keresztény Egyetemen. Az eseményt, amelyet a Partiumi Területi Kutatások Intézete (PTKI) szervezett, széles körű érdeklődés övezte.

Az atlaszokat, köztük az Állam és Nemzet című magyar és angol nyelvű köteteket, valamint a Természeti környezet című, javított, második magyar nyelvű kiadást Prof. Dr. Kocsis Károly akadémikus, a sorozat főszerkesztője mutatta be. A rendezvény moderátora Dr. Szilágyi Ferenc, a PTKI igazgatója volt.

Prof. Dr. Kocsis Károly kiemelte, hogy egy nemzeti atlasznak legfontosabb feladata az, hogy reprezentálja az államot és a nemzetet. Emellett az államigazgatás, a tudományos kutatás, valamint a köz- és felsőoktatás számára is alapvető forrásként kell szolgálnia. Az atlasz azonban nem csupán szakmai körökben, hanem a nyilvánosság azon műveltebb rétege számára is értéket nyújt, amely érdeklődik hazánk földrajzi és társadalmi összefüggései iránt. Magyarország Nemzeti Atlaszának célja, hogy megőrizze Magyarország és a Kárpát-medence mai arculatát.

A bemutató különlegessége, hogy a korábbi gyakorlattal ellentétben, amikor a nagyváradi események a budapesti bemutatók után zajlottak, idén a nagyváradi közönség elsőként találkozhatott a három új kötettel. Az atlaszok várhatóan decemberben kerülnek a könyvesboltok polcaira, a korábbi kötetek pedig online is elérhetők:

Magyarország Nemzeti Atlasza | Üdvözöljük!

Az esemény egyedülálló lehetőséget nyújtott arra, hogy a közönség első kézből ismerje meg az atlaszok tartalmát, és betekintést nyerjen Magyarország földrajzi és társadalmi összefüggéseibe.

A Magyar Tudományos Akadémia kezdeményezésére indult grandiózus projekt célja, hogy a 21. század követelményeinek megfelelően újragondolt, négykötetes atlaszban mutassa be Magyarország földrajzát, társadalmát és állami struktúráit. Az atlaszok elkészítésében a Magyar Kutatási Hálózathoz (HUN-REN) tartozó CSFK Földrajztudományi Intézet, az ELTE Térképtudományi és Geoinformatikai Intézet, valamint a Központi Statisztikai Hivatal is részt vett.

Az atlaszsorozat több rangos nemzetközi elismerésben részesült.

 
Copyright © Partiumi Keresztény Egyetem 2025 Adatvédelem Süti szabályzat
PNRR
PKE
PNRR
Adatvédelem Süti szabályzat Copyright © Partiumi Keresztény Egyetem 2025
Tervezte:Noncommon.design
Feljesztette:BTZ web
a