A beiratkozási időpontért és az egyéb felvételivel kapcsolatos információért kérjük válaszd ki a megfelelő szakot.
- Európai szociálpolitikák MA
- Fordító és tolmács MA
- Art Mediation MA
- Pedagógia modul – I. szint
- Pedagógia modul – II. szint
- Pénzügy MA
- Posztgraduális pedagógia modul – I. szint
- Posztgraduális pedagógia modul – II. szint
- Többnyelvűség és multikulturalitás MA
- Vállalkozások fejlesztésének menedzsmentje MA
- Vizuális kommunikáció MA
A Képzőművészet – Grafika alapszakra épülő Vizuális kommunikáció mesterszak elmélyítő tantárgyi programjával a hallgatók elsajátítják a vizuális kommunikáció elméletének és gyakorlatának magasabb szintű alkalmazását, kiválasztott mentoruk segítségével elkezdhetik az önálló, művészeti kutatói munkát. A mesterképzés során kiemelt hangsúlyt kap a kísérletezés, a felelősségtudatos és kreatív tervezés. A szakon működő projektalapú oktatás lehetővé teszi a szakmai programok, kiállítások, együttműködések általi tapasztalatszerzést, és a kapcsolatépítést. Ez a munka nemcsak a tervezőgrafikus, vagy az animátor tevékenységében, hanem az olyan művész számára is fontos, aki a kortárs művészet valamelyik ágában szeretne érvényesülni.
Vizuális kommunikáció MA - Tanmenet 2024-2025
Évről-évre kiadunk egy katalógust a frissen végzett Képzőművészet - Grafika BA és Vizuális kommunikáció MA szakos hallgatóink diplomamunkáiból. 2023 óta a kiadvány kiegészült egy Alumni résszel, ami a kiemelkedő szakmai teljesítmény nyújtó, korábban nálunk végzett hallgatók munkásságát mutatja be .
A tandíjmentes helyek újraosztása tanévente történik.
60% Interjú
40% Államvizsga átlag
A bejutási minimális jegy: 7 (hetes).
- A Mesteri képzés felvételi vizsgája a 2 évre szóló egyéni kutatás munkatervét és a szakmai tevékenység dokumentációját (portfólió) bemutató interjúból áll.
- A egyéni kutatás tartalmazhatja a következő szakirányokat: reklámfotó, animáció, webdesign, könyvgrafika, illetve a tervezőgrafika és a vizuális kommunikáció minden műfaját.
Interjú a portfolió és motivációs levél kapcsán
A próba az általános és szakmai ismeretek felmérésére szolgál. A portfoliót elektronikus formában el kell küldeni a Tanszéki Titkárság email-címére (mtpartium.ro), legkésőbb a beiratkozás dátumán.
Interjú az egyéni kutatás munkaterve alapján
Az egyéni kutatás tartalmazhatja a következő szakirányokat: reklámfotó, animáció, webdesign, könyvgrafika, illetve a tervezőgrafika és a vizuális kommunikáció minden műfaját és 2 évre szól. A munkatervet elektronikus formában el kell küldeni a Tanszéki Titkárság email-címére (mtpartium.ro), legkésőbb a beiratkozás dátumán.
- nyomtatott, 3 példányban
- terjedelem: 3500 - 5000 leütés (1,5 - 2 oldal) plusz képanyag
- munkaterv címlapján a következő adatok kell szerepeljenek:
- Partiumi Keresztény Egyetem - Képzőművészet Tanszék
- Mesteri munkaprogram terv
- választott téma címe
- név
- dátum
- nyomtatott, 1 példány
- korlátlan méret
- tartalmazza a részletes szakmai önéletrajzot is
- amennyiben a portfolió mozgóképes munkákat is tartalmaz, azokat pendrive-ról vagy CD lemezről kell bemutatni
- Nappali tagozatról révén szó az óralátogatás kötelező.
- A Mesteri képzésre felvételizhet más hasonló egyetem hallgatója is, aki rendelkezik BA alapképzésen szerzett diplomával.
Vizuális kommunikáció MA Felvételi módszertan
Online beiratkozás Személyes beiratkozás
A sikeres felvételiző a titkárságról e-mailben vagy személyesen megkapja a beiskolázási szerződést, melyet kitöltve és aláírva személyesen benyújt az anyakönyvezési időszakban az anyakönyvezési díj kifizetésének bizonylatával együtt (bankkártyás fizetés esetén nem szükséges), vagy amennyiben tandíjas helyre jutott be, a tandíj első részletének kifizetéséről szóló bizonylatot is. Ennek elmulasztása esetén a jelentkező elveszíti a megszerzett helyet.