Jubileum 30 címmel tartott tudományos konferenciát május 8-án a Partiumi Keresztény Egyetem Gazdaságtudományi Tanszéke és a Partiumi Területi Kutatások Intézete. A rendezvény az 1995/96-os tanévben elindult, a rendszerváltás utáni romániai felsőoktatás első magyar nyelvű gazdasági képzésének tekinthető szakmai műhely előtt tisztelgett.
Az ünnepi megnyitón Dr. Pálfi József rektor, Dr. Szilágyi Ferenc dékán és Dr. Veres Edit tanszékvezető köszöntötte a résztvevőket. A plenáris előadást Prof. Dr. Fertő Imre, az ELTE KRTK főigazgatója tartotta. Ezt követően „Merre tart a gazdasági felsőoktatás? Közösség, hálózat, gazdasági gondolkodás a változó világban” címmel kerekasztal-beszélgetés zajlott, amelyen Prof. Dr. Fenyves Veronika, a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karának dékánja, Prof. Dr. Garai-Fodor Mónika, az Óbudai Egyetem Keleti Károly Gazdaságtudományi Karának dékánja, Veresné Prof. Dr. Somosi Mariann, a Miskolci Egyetem Gazdaságtudományi Karának dékánja, Prof. Dr. Fertő Imre, az ELTE KRTK főigazgatója, Dr. Lázár Ede, a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem szenátusának elnöke, valamint Dr. Szilágyi Ferenc, a Partiumi Keresztény Egyetem Gazdaság- és Társadalomtudományi Karának dékánja vett részt. A beszélgetést Prof. Dr. Fogarasi József moderálta. A konferencia egyik fő értékét az adta, hogy több magyarországi és erdélyi gazdasági kari, illetve intézményi vezető közösen gondolkodott a gazdaságtudományi képzések jövőjéről, a hálózatépítés lehetőségeiről és a magyar nyelvű felsőoktatás szerepéről.
A program poszterszekcióval és két gazdaságtudományi szekcióval folytatódott, amelyekben a kutatók többek között területi folyamatokról, munkaerőpiacról, digitalizációról, turizmusról, mesterséges intelligenciáról és vállalati pénzügyekről tartottak előadásokat.





















