A Folk Fúzió diplomamunkáról
Székelyföld kultúrája rendkívül sok értéket hordoz, amelyek már kezdenek feledésbe merülni a köztudatban. A Folk Fúzió fiktív hagyományújító szervezet célja pedig az, hogy újra életre keltse ezeket az értékeket a tervezőgrafika segítségével, így hozva össze a múltat és a jelenkor igényeit. Sok törekvés születik azzal a céllal, hogy bevonja az embereket a székely hagyományvilágba, viszont kevés arra, hogy a népművészetet vigyék be az emberek mindennapjaiba. Ez a találkozás segít újra élővé tenni és megőrizni ezt a gazdag kulturális örökséget.
A FOLK FÚZIÓ arculata hagyományos székely motívumokból és ornamentikából építkezik. A cél egy olyan arculat létrehozása volt, amely a hagyományok és a jelenkori trendek ötvözéséből születik meg, így fiatalos és modern megjelenést tükröz. Az arculat központi eleme egy moduláris logó, amelynek szerkezete variálható modulokból áll, ezáltal lehetővé teszi a dinamikus felhasználását.
Számtalan kapcsolat fellelhető a tervezőgrafika és a népművészet között, a stilizált ábrázolástól kezdve, a funkcionalitásig, hiszen nem csak esztétikai szerepe van a motívumoknak, hanem fontos üzentet, jelentést hordoznak.
Vezetőtanár: Dr. Kányádi Iréne
Szakmai konzulens: Drs. Kolcsár Zsolt
Győztes Brand Identity (Student) kategóriában
A PGW - Pastor Garage Winery projektről
A Pastor Garage Winery három hektár területről származó szőlőiből készíti dűlőszelektált borait. Céljuk, hogy kiemeljék a szekszárdi borvidék sokszínűségét, különös hangsúlyt fektetve a növényvédelemre, a környezetvédelemre és a megfelelő hozamkorlátozás alkalmazására. A minőség elsősorban a szőlőültetvényen dől el, a megfelelő szőlőfajták kiválasztásával az adott termőhelyre, valamint az évjárat hatásainak figyelembevételével.
Grafikai tervezés: KOLCSÁR Zsolt
Fotó: TORKOS Márk-Erik
Győztes Packaging Design, Beverage kategóriában.